Bryan Singer’dan Devasa Bir Film: “Jack the Giant Slayer”

Jack_the_Giant_Killer

Sihirli Fasulyeler masalını hatırladınız mı? Hani kahramanımız ineğini satar ve karşılığında fasulye tohumları alır, tohumlar devasa bir fasulye ağacına dönüşür ve devler ülkesine uzanır gider. Masal, aslında oldukça eski bir folklore dayanıyor. İngiltere’nin Cornwall yoresine ozgu Cornish folklöründen esinlenen masalın kökleri Nors Mitolojisi’ne kadar gidiyor. Bu peri masalını, bizdeki Dede korkut Hikayeleri’ne benzetebiliriz bu açıdan. Sonrasında çocuk masalı olarak bütün dünyaya yayılan bu eser, ilk olarak 1962 yılında “Jack the Giant Killer” olarak sinemayla buluştu. Sonrasında çeşitli çizgi filmleri çekildi ve birçok çizgi film de bu masalı kendi hikayelerine uyarladılar. Byran Singer‘ın yönettiği bu filmde de Jack adlı kahramanımız Prenses Isabelle‘i kurtarmak için devler ülkesine gitmeye gönüllü oluyor.

Olağan Şüpheliler”le kalbimizi fazlasıyla kazanan Singer, daha sonra yönettiği “X-Men“lerle de iyi bir iş çıkartmış ve son olarak “Valkyrie“le dikkatleri yine çekmeyi başarmıştı. Yapım stüdyoları arasında Warner Bros., Legendary Pictures ve New Line Cinema gibi büyük stüdyoların yer aldığı film için ilk olarak D. J. Caruso‘nun ismi geçiyordu ancak son olarak Singer’da karar kılındı.

Hugh Grant’li “About a Boy“la (Bir Erkek Hakkında) tanıdığımız Nicholas Hoult, gelecek vaadettiğini göstermişti. Genç İngiliz aktörü, geçtiğimiz sene ise “X-Men: First Class“ta Hank McCoy, nam-ı diğer “Beast” olarak izlemiştik. Birçok ünlü oyuncu arasında, Jack rolünü kapmayı başardı aktör. Neredeyse tamamı İngiliz oyunculardan oluşan filmde, Prenses Isabelle rolünde ise genç aktris Eleanor Tomlinson‘i izleyeceğiz. Filmde kralın şövalyelerinin başındaki Elmont rolünde de sevdiğimiz bir isim olan Ewan McGregor bulunuyor. Kötü adam Lord Roderick‘i Stanley Tucci, Kral Brahmwell‘i de Ian McShane canlandırıyor. Usta aktör Bill Nighy, son dönemlerin yükselen ismi Eddie Marsan ve Ewen Bremner filmin dikkat çeken diğer isimleri. Yapımı 2 ve 3 boyutlu olarak 1 Mart 2013′te izleyebileceğiz.

Filmin fragmanı:

Comments are closed.