Ian McKellen ve Patrick Stewart “X-Men: Days of Future Past”la Geri Dönüyorlar

professor-x-magneto-1024x768

Geçtiğimiz günlerde X-Men serisinin ilk iki filmini yöneten Bryan Singer, serinin yeni filminde Ian McKellen ve Patrick Stewart‘ın eski rolleriyle karşımıza çıkacaklarını bildirdi. Ayrıca Hugh Jackman da Wolverine rolüyle filmin kadrosunda olacak. Yeni filmde son X-Men filmi “X-Men: First Class“ın oyuncularıyla ilk filmlerin oyuncuları buluşmuş olacak. Böylece filmde karakterlerin genç ve yaşlı hallerini göreceğiz. Profesör Xavier‘in gençliğini yine James McAvoy ve Magneto‘nun gençliğini de Michael Fassbender canlandıracaklar.

Ian McKellen konuyla ilgili olarak The Huffington Post sitesine verdiği röportajda, “Ben ve Patrick Stewart son olarak “Waiting For Godot” oyununda beraber oynadık. Bu yüzden de görüşmeye devam ediyorduk. Haberi alınca inanamadık. Yeni filmde sadece Fassbender ve McAvoy’un rol alacaklarını düşünüyordum ama hayır; geri dönüyoruz. Senaryoyu okumadım; bu yüzden ne kadar rolümüz olduğunu bilmiyorum. Ancak o dünyaya geri dönmek, Bryan’ın böyle bir tercih yapması gerçekten harika.” dedi.

First Class’ta Fassbender’ın Magneto performansıyla ilgili olarak da “O’nun rolüyle ilgili olarak sadece şunu düşündüm: birinci sınıf. Mükemmel… Benden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ancak biz tam olarak aynı karakteri oynamadık; çünkü canlandırdığı karakter benimkinden çok daha gençti.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Yapımda yine son filmdeki Mystique rolüyle Jennifer Lawrence, Hank McCoy “Beast” rolünde Nicholas Hoult ve Azazel rolünde yine Jason Flemyng karşımıza çıkacaklar. 18 Haziran 2014′te gösterime girecek yapım için şimdiye kadar yapılan en büyük X-Men filmi olacağı söyleniyor.

Comments are closed.