“Riddick”ten Beklenen Fragman

Riddick-2013-Movie-French-Poster-600x319

2000′de gösterime giren “Derin Karanlık“, kısa süre içinde bilim kurgu severler arasında bir kült filme dönüşmüştü. İlk filmden dört yıl sonra ikinci film “Riddick Günlükleri” geldi. İlk iki filmin yönetmeni David Twohy, dokuz yıl aradan sonra izleyiciyi bir kez daha anti-kahraman Riddick‘le buluşturuyor.

Yeni filmde Riddick, oldukça tehlikeli ve yaratıklarla dolu olan bir gezegende ölüme terk edilmiş olarak çıkacak karşımıza. Üstüne bir de kendisini avlamak isteyen bir grupla uğraşmak zorunda kalacak. Ancak bu kelle avcıları grubu daha sonra bu gezegenden kurtulmak için Riddick’e muhtaç olacaklar.

İlk filmin senaryosunu andıran hikayesiyle, yeni film için doğru bir karar verdi diye düşünüyorum yönetmen Twohy. Riddick rolünde bir kez daha Vin Diesel‘i izleyeceğiz. O’nun dışında bu role bu kadar yakışacak bir oyuncu da yok zaten. Filmin kadrosunda ikinci filmde Riddick’in düşmanı Vaako olarak karşımıza çıkan Karl Urban‘ı bu filmde de göreceğiz. Ayrıca “Battlestar Galactica“nın Starbuck’ı  Katee Sackhoff da üçüncü filmde Riddick’i yakalamaya çalışan grubun içinde yer alıyor. Film, 7 Eylül’de izleyiciyle buluşacak.

 Filmin fragmanı: 

Filmin posteri:

Comments are closed.